نامه جمع کثیری از فرهنگیان یزد به ریاست جمهوری

ریاست محترم جمهور جناب آقای دکتر روحانی
همانگونه که اطلاع دارید فرهنگیان سال‌هاست که خار در چشم و استخوان در گلو شاهد غارت بخش اعظم حق و حقوق خویش بوده و بنا به مصالحی صورت خود را با سیلی سرخ نگه داشته و برای نظام آبروداری کرده و صبر نموده‌اند تا اینکه با روی کارآمدن دولت تدبیر و امید، امیدی دوباره یافته و در دو نوبت ارائه لایحه بودجه این دولت نیز شکیبایی کردند و انتظار داشتند دولت جنابعالی با تدابیر حکیمانه سیاست استعماری زیر خط فقر نگه داشتن فرهنگیان را که خدمتی آشکار به استکبار جهانی است درهم بشکند و حق و حقوقشان را ادا کنند و یا حداقل آنها را از زیر خط فقر بودن نجات دهد اما متاسفانه آنچه در تدوین لایحه بودجه اتفاق افتاد دور از انتظار بود. لذا فرهنگیان کشور سکوت و تحمل را دیگر جایز ندانسته و بر اساس وظایف دینی و ملی خود در چندین مرحله به صحنه آمدند تا در یک امر به معروف و نهی از منکر جمعی با صدایی رسا از شما درخواست کنند که به هیئت دولت دستور فرمایید تا خواسته‌های به حق و قانونی‌شان را هر چه سریع‌تر محقق نمایند.
اکنون از شما سپاسگزاریم که پس از حضور خیل عظیم فرهنگیان در حرکت‌هایی که منجر به دیده شدن معضلات و مشکلات موجود در آموزش و پرورش کشور شد با اقدام به موقع و سریع خود کمیته ویژه‌ای را در بالاترین سطح ممکن تشکیل دادید و دستور رسیدگی و حل ریشه‌ای مسائل مطرح شده را در دستور کار قرار دادید.
ضمناً سعه صدر و تحمل تجمعات و اعتراضات فرهنگیان در سراسر کشور، توسط مجموعه‌ی دولت تدبیر و امید ستودنی و قابل تقدیر و کم نظیر است و قطعاً به عنوان صفحه‌ای درخشان در پرونده عملکرد این دولت در تاریخ ایران برای همیشه ثبت خواهد شد. ما وظیفه خود می‌دانیم که همیشه قدردان و سپاسگزار این توسعه یافتگی فرهنگی باشیم و امیدواریم به گونه‌ای عمل شود که فضای کنونی در جامعه گسترش یابد و فرهنگیان کشور پشتیبان و یاور دولت تدبیر و امید باشند. حال که در فضای دوستانه با مسئولان همدل و دور هم جمع شده‌ایم اعلام می‌داریم که برای رفع مشکلات موجود در آموزش و پرورش کشور و یا حتی در حوزه‌های دیگر با رجاء به استمرار، همدلی و همراهی مسئولان کشور در استان با تمام وجود در صحنه هستیم و با جدیت در حل مشکلات مشارکت نموده و از شما می‌خواهیم که به خواسته‌های به حق فرهنگیان استعانت ویژه مبذول فرموده و دستور دهید کمیته ویژه‌ی تعیین شده خواسته‌های ما را به ترتیب زیر در اولویت قرار دهند.
1- اصلاح احکام حقوقی کلیه فرهنگیان شاغل و بازنشسته به حدی که حقوق دریافتی هیچ یک از این قشر تاثیرگذار در فرهنگ کشور پایین تر از خط فقر نباشد.
2- رفع تمام تبعیض‌های ناروا میان کارمندان دولت بر اساس بند 9 اصل 3 قانون اساسی.
3- اصلاح حکم‌های کارگزینی فرهنگیان بر اساس ماده 125 قانون نظام هماهنگ از سال86 لغایت 93 طبق رای وحدت رویه دیوان عدالت اداری به شماره 1507- 1551 مورخ 23/12/86.
4- برقراری کلیه مزایای شغلی مانند حق مسکن، حق ایاب و ذهاب و حق لباس به فرهنگیان همانند سایر کارکنان دولت.
5- اختصاص بودجه مناسب آموزشی و پژوهشی به مدارس در سال جدید به گونه‌ای که مدارس کشور در خور شان نظام جمهوری اسلامی اداره گردد.
6- اصلاح سیستم بیمه‌های درمانی فرهنگیان.
7- پرداخت پاداش بازنشستگی فرهنگیان به صورت یکجا همانند سایر کارکنان دولت.
8- رفع موانع موجود برای فعالیت تشکل‌های صنفی فرهنگیان کشور و صدور پروانه فعالیت آنها.
9- تغییر رویه اساسی در اطلاع رسانی صدا و سیما به گونه‌ای که رفع مشکلات آموزش و پرورش جزء دغدغه‌های اصلی مردم و مسئولان کشور گردد.
در پایان ضمن آرزوی توفیق برای شما و همکاران بزرگوارتان در هیئت دولت اعلام می‌داریم با استمرار صداقت دولت محترم تدبیر و امید و کار گروه ویژه‌ی تعیین شده برای حل مسائل آموزش و پرورش کشور ما فرهنگیان یزد گردهمایی‌های خود را به گونه‌ای ترتیب خواهیم داد که کوچک‌ترین خدشه‌ای در روند فعالیت آموزشی مدارس استان وارد نگردد.
جمعی از فرهنگیان یزد