سفارش تبلیغ
صبا ویژن

هفته نامه آیینه یزد

تیتر یک شماره 599

شما آدم مهمی نیستید بلکه یک مفسد اقتصادی هستید

محمد هادی رضوی: اتهامی زده شده که من مذهبی نمای عوضی و ریشو هستم و فلان انگشتر را دستم می‌اندازم. اگر امروز دفاع نکنم افتضاح می‌شود.

آیینه یزد - تیتر یک شما آدم مهمی نیستید بلکه یک مفسد اقتصادی هستید

دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات محمد هادی رضوی داماد یکی از وزرا در حالی برگزار شد که باز هم حواشی جالبی داشت. به گزارش مهر دومین جلسه دادگاه محمد هادی رضوی برگزار شد و متهم باز هم ترفندهای جلسه گذشته خود را دنبال کرد. رضوی که پیشتر هم از ارائه اسناد حجیم و عجیب خود به دادگاه خبر داده بود، امروز هم در دفاعیات خود مدعی شد که ورق به ورق برای هر اتهامی که علیه من زده شد، مدرک ارائه می‌دهم و همچون جلسه گذشته، این جلسه هم متهم رفت و آمدهای زیادی پیش قاضی مسعودی مقام داشت. او که پیشتر به افراد پشت پرده جریانات دادگاه اشاره کرد امروز هم باز در سخنانی پر از ابهام خطاب به دادگاه گفت: عده‌ای می‌خواستند این دادگاه غیرعلنی باشد اما امروز خوشحالم که دادگاه علنی است و قاضی با حوصله به دفاعیات من گوش می‌دهد. جلسه گذشته که بگو مگوهای رضوی با قهرمانی، نماینده دادستان تهران به اوج رسید و رضوی اعلام کرد که از همان ابتدا نماینده دادستان با وی زاویه دارد و قهرمانی هم خطاب به رضوی گفت: شما آدم مهمی نیستید بلکه یک مفسد اقتصادی هستید. این جلسه هم رضوی در دفاعیات خود خطاب به دادگاه گفت: من از قوانین پولی و بانکی کشور می‌خوانم و برای بالا بردن سواد علمی آقای قهرمانی صحبت می‌کنم. من می‌خواهم مستند صحبت کنم.

صدور حکم پیش از موعد/ ‏متهم: نماینده دادستان گفت 15 سال حبس برائت می‌گیرم
بگو مگوهای متهم هادی رضوی با نماینده دادستان تهران ادامه داشت به طوری که رضوی مدعی شد قهرمانی نماینده دادستان تهران گفته برائت 15 سال حبس می‌گیرم. حواشی دادگاه امروز به همین‌جا ختم نمی‌شود و رضوی که جلسه گذشته اعلام کرده بود داماد شریعتمداری هستم نه نتانیاهو، امروز اعلام کرد که منش سیاسی و جریان سیاسی‌اش با پدر همسرش که از وزرای فعلی است، متفاوت است.

اگر دفاع نکنم افتضاح می‌شود/ به من گفتند عوضی نمای مذهبی
رضوی گریزی هم به مطالب فضای مجازی زد و گفت: اتهامی زده شده که من مذهبی نمای عوضی و ریشو هستم و فلان انگشتر را دستم می‌اندازم. اگر امروز دفاع نکنم افتضاح می‌شود. نماینده دادستان در قرائت کیفرخواست از واژه کوچه پشتی برای اشاره روابط رضوی با خانی (یکی دیگر از متهمان پرونده) اشاره کرد. لفظی که بارها در دفاعیات چرخید و رد و بدل شد. رضوی در نهایت خطاب به نماینده دادستان گفت: من که می‌دانم کوچه پشتی یعنی چه، بچه دروازه دولاب هستم. بخشی از دفاعیات متهم همچون جلسه گذشته به تکه‌پرانی به نماینده دادستان گذشت به طوری که رضوی با نمایش دادن بخشی از فعالیت‌هاش در حوزه دوربین و تجهیزات آن، در واکنش به سخن هفته گذشته نماینده دادستان مبنی بر اینکه حد و اندازه رضوی، وام ازدواج بود، گفت: اجازه دهید نمایشگاهی از محصولاتم در دادگاه ارائه می‌دهم. خانواده صدا و سیما و حتی آقای علی عسگری خانواده رضوی را که سی سال است در این کار هستند می‌شناسند، حالا وام ازدواج اندازه من بود؟! بگو مگوهای متهم با نماینده دادستان به همین‌جا ختم نمی‌شود و او در واکنش به حرف قهرمانی مبنی بر اینکه شما آدم مهمی نیستید، گفت: من نمی‌گویم مهم هستم اما چرا صدای امریکا 3 برنامه برای من ساخته است. البته این متهم که به ادعای خود برای هر صحبتش مدرکی پیش قاضی می‌برد در رابطه با این بخش از سخنان نماینده دادستان در رابطه با خرید خودروی مازراتی، بنز اس 500، تویوتا، سوزوکی موتوری به نام ام وی اگوستا که قیمت آن ده پراید 50 میلیونی است، و همچنین خرید ویلا در نوشهر، ملک در خیابان فرشته و احمد قصیر هیچ توضیح قانع کننده‌ای به دادگاه ارائه نکرد. نماینده دادستان تهران که هفته گذشته از ارائه مدارک و مستنداتی در رابطه با اظهارات اخیر هادی رضوی به رسانه‌ها خبر داده بود به خبرنگار مهر گفت: این مدارک اسکن شده و به زودی در اختیار رسانه‌ها قرار می‌گیرد.